UWJ1E4R7MCL1GB is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Nichicon
In Stock: 1 845
Datasheet
Direct
Nichicon
In Stock: 3 773
Datasheet
In Stock: 4
MFR Recommended
Upgrade
Upgrade
Würth Elektronik
Cornell Dubilier Knowles
KEMET
Rubycon
Rubycon
In Stock: 3
4.7 µF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C