GYA1H680MCQ1GS | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GYA1H680MCQ1GS |
Description | CAP ALUM HYBRID 68UF 20% 50V SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 28 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 68 µF 50 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 30mOhm 4000 Hrs @ 125°C |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GYA1H680MCQ1GS Models |
Category | Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C |
Manufacturer Nichicon | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications Automotive |
Part Status Active | Ripple Current @ High Frequency 1.25 A @ 100 kHz |
Type Hybrid | Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm) |
Capacitance 68 µF | Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm) |
Tolerance ±20% | Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) |
Voltage - Rated 50 V | Mounting Type Surface Mount |
ESR (Equivalent Series Resistance) 30mOhm | Package / Case Radial, Can - SMD |