XF12M00000S420
DigiKey Part Number
3372-XF12M00000S420TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
TGS
Manufacturer Product Number
XF12M00000S420
Description
CRYSTAL 12M 10PPM, 20PF 4 Pads,
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±10ppm Crystal 20pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)