RB520CS3002LYL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Infineon Technologies
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 133 178
Datasheet
Diodes Incorporated
Comchip Technology
Comchip Technology
Central Semiconductor Corp
Toshiba Semiconductor and Storage
Diode 30 V 200mA Surface Mount DFN1006-2
RB520CS3002LYL
DigiKey Part Number
1727-RB520CS3002LYLTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-RB520CS3002LYLCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-RB520CS3002LYLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RB520CS3002LYL
Description
DIODE SCHOTTK 30V 200MA DFN10062
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 nA @ 10 V
Mfr
Grade
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Qualification
AEC-Q101
Part Status
Active
Mounting Type
Technology
Package / Case
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Supplier Device Package
DFN1006-2
Current - Average Rectified (Io)
200mA
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
450 mV @ 10 mA
Base Product Number
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed