PESD30VL1BLS-QYL
DigiKey Part Number
1727-PESD30VL1BLS-QYLTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD30VL1BLS-QYLCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD30VL1BLS-QYLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD30VL1BLS-QYL
Description
TVS DIODE 30VWM 34VC DFN1006BD2
Customer Reference
Detailed Description
34V (Typ) Clamp 3.6A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1006BD-2
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.6A (8/20µs)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
10pF @ 1MHz
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Type
Zener
Grade
Automotive
Bidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
31V
Package / Case
SOD-882
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
34V (Typ)