PESD2CANFD24U-UX
DigiKey Part Number
1727-PESD2CANFD24U-UXTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD2CANFD24U-UXCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD2CANFD24U-UXDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD2CANFD24U-UX
Description
TVS DIODE 24VWM 43VC SC70
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
43V Clamp 1.9A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SC-70 (SOT323)
Capacitance @ Frequency
3.5pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V (Max)
Package / Case
SC-70, SOT-323
Voltage - Breakdown (Min)
25.5V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
43V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.9A (8/20µs)