WKT-S14NL-TA
DigiKey Part Number
4601-WKT-S14NL-TA-ND
Manufacturer
RETYZ
Manufacturer Product Number
WKT-S14NL-TA
Description
CBL TIE RELEAS NAT 120LB 1.167'
Manufacturer Standard Lead Time
1 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Standard, Releasable Natural 3.93" (99.82mm) 0.290" (7.37mm) 120 lbs (54.43 kg)
Category
Width
0.290" (7.37mm)
Manufacturer
RETYZ
Length - Actual
1.167' (355.60mm)
Packaging
Bulk
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Tensile Strength
120 lbs (54.43 kg)
Wire/Cable Tie Type
Standard, Releasable
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Length - Approximate
14"
Color
Natural
Bundle Diameter
3.93" (99.82mm)