EVT-S10NL-TA
DigiKey Part Number
4601-EVT-S10NL-TA-ND
Manufacturer
RETYZ
Manufacturer Product Number
EVT-S10NL-TA
Description
CBL TIE RELEASEABLE NAT 50LB 10"
Manufacturer Standard Lead Time
1 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Standard, Releasable Natural 2.76" (70.00mm) 0.180" (4.57mm) 50 lbs (22.68 kg)
Category
Width
0.180" (4.57mm)
Manufacturer
RETYZ
Length - Actual
0.833' (254.00mm, 10.00")
Packaging
Bulk
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Tensile Strength
50 lbs (22.68 kg)
Wire/Cable Tie Type
Standard, Releasable
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Length - Approximate
10"
Color
Natural
Bundle Diameter
2.76" (70.00mm)