STDCSW2-24M
DigiKey Part Number
644-STDCSW2-24MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-STDCSW2-24MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-STDCSW2-24MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STDCSW2-24M
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)