STDCSU2-20M
DigiKey Part Number
644-STDCSU2-20MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-STDCSU2-20MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-STDCSU2-20MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STDCSU2-20M
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz ±50ppm Crystal 8pF 100 Ohms 2-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
STDCSU2-20M Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
20 MHz
Supplier Device Package
2-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±150ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Load Capacitance
8pF