STDCSU2-16M
DigiKey Part Number
644-STDCSU2-16MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-STDCSU2-16MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-STDCSU2-16MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STDCSU2-16M
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
16 MHz ±50ppm Crystal 8pF 120 Ohms 2-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
STDCSU2-16M Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
16 MHz
Supplier Device Package
2-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±150ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Load Capacitance
8pF