CS16697-25M
DigiKey Part Number
644-CS16697-25MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-CS16697-25MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-CS16697-25MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS16697-25M
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 16PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±10ppm Crystal 16pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±40ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance
16pF