CS06465-32M is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Geyer Electronic America, Inc.
In Stock: 2 985
Datasheet
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 950
Datasheet
ECS Inc.
In Stock: 97 685
ECS Inc.
EPSON
EPSON
32 MHz ±10ppm Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
CS06465-32M
DigiKey Part Number
644-CS06465-32MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-CS06465-32MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-CS06465-32MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS06465-32M
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CS06465-32M Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)