CS00467-26M
DigiKey Part Number
644-CS00467-26MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-CS00467-26MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-CS00467-26MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS00467-26M
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 7.36PF SMD
Detailed Description
26 MHz ±10ppm Crystal 7.36pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
7.36pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Frequency
26 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)