MYSGK02506BRSR
MYSGK02506BRSR
DigiKey Part Number
811-3454-2-ND - Tape & Reel (TR)
811-3454-1-ND - Cut Tape (CT)
811-3454-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MYSGK02506BRSR
Description
DC DC CONVERTER 5-25V 150W
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 5 ~ 25V 6A 13.5V - 42V Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MYSGK02506BRSR Models
Category
Current - Output (Max)
6A
Mfr
Power (Watts)
150 W
Series
Features
Remote On/Off, SCP, UVLO
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Part Status
Active
Efficiency
98%
Type
Non-Isolated PoL Module
Mounting Type
Surface Mount
Number of Outputs
1
Package / Case
20-BLGA Module
Voltage - Input (Min)
13.5V
Size / Dimension
0.64" L x 0.58" W x 0.30" H (16.3mm x 14.7mm x 7.5mm)
Voltage - Input (Max)
42V