MYMGK1R820FRSR-H | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MYMGK1R820FRSR-H |
Description | 20A, NON-ISOLATED POL DC/DC CONV |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0.7 ~ 1.8V 20A 4.5V - 8V Input |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MYMGK1R820FRSR-H Models |
Category | Current - Output (Max) 20A |
Mfr | Power (Watts) 36 W |
Series | Applications ITE (Commercial) |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating) |
Type Non-Isolated PoL Module | Efficiency 89.2% |
Number of Outputs 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Input (Min) 4.5V | Package / Case 37-SMD Module |
Voltage - Input (Max) 8V | Size / Dimension 0.41" L x 0.35" W x 0.22" H (10.5mm x 9.0mm x 5.6mm) |