IRH-12/21-W80PB1-C is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Power Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 21A 16V - 160V Input
IR Series
IRH-12/21-W80PB1-C
DigiKey Part Number
811-IRH-12/21-W80PB1-C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IRH-12/21-W80PB1-C
Description
1/2 BRICK, 12VOUT @ 12.5A, 16-16
Detailed Description
Category
Voltage - Isolation
4.242 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency
91%
Voltage - Input (Min)
16V
Size / Dimension
2.49" L x 2.39" W x 0.55" H (63.2mm x 60.7mm x 14.0mm)
Voltage - Input (Max)
160V
Control Features
Enable, Active High
Current - Output (Max)
21A
Power (Watts)
252 W