RCER72A104K1DBH03A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RCER72A104K1DBH03A |
Description | CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RCER72A104K1DBH03A Models |
Category | Ratings AEC-Q200 |
Mfr | Applications |
Series | Mounting Type |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Package / Case Radial |
Part Status Active | Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm) |
Tolerance ±10% | Lead Spacing 0.098" (2.50mm) |
Voltage - Rated | Lead Style Straight |
Temperature Coefficient | Base Product Number |
Operating Temperature -55°C ~ 125°C |