LQP02HQ47NH02L
DigiKey Part Number
490-LQP02HQ47NH02LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQP02HQ47NH02L
Description
FIXED IND 47NH 100MA 4 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 nH Unshielded Thin Film Inductor 100 mA 4Ohm Max 01005 (0402 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQP02HQ47NH02L Models
Category
DC Resistance (DCR)
4Ohm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
2.1GHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
300 MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Thin Film
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1005
Tolerance
±3%
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.32mm)