GRT31CR61A226KE01L
DigiKey Part Number
490-12436-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-12436-1-ND - Cut Tape (CT)
490-12436-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT31CR61A226KE01L
Description
CAP CER 22UF 10V X5R 1206
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GRT31CR61A226KE01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)