GRT155R71E333KE01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 271 898
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
KEMET
KEMET
TDK
TDK
0.033 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
GRT155R71E333KE01J
DigiKey Part Number
490-GRT155R71E333KE01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT155R71E333KE01J
Description
CAP CER 33000PF 25V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRT155R71E333KE01J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)