GRT1555C1H221FA02D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GRT1555C1H221FA02D |
Description | CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GRT1555C1H221FA02D Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Tolerance ±1% | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.022" (0.55mm) |