GRT0335C1H121JA02D
DigiKey Part Number
490-GRT0335C1H121JA02DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRT0335C1H121JA02DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRT0335C1H121JA02DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT0335C1H121JA02D
Description
CAP CER 120PF 50V C0G 0201
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GRT0335C1H121JA02D Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)