GRM155R71C223MA01D
DigiKey Part Number
490-GRM155R71C223MA01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM155R71C223MA01DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM155R71C223MA01DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM155R71C223MA01D
Description
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
GRM155R71C223MA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)