GRM033R71H102KA12J
DigiKey Part Number
490-14573-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-14573-1-ND - Cut Tape (CT)
490-14573-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM033R71H102KA12J
Description
CAP CER 1000PF 50V X7R 0201
Detailed Description
1000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GRM033R71H102KA12J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)