GRM0335C1E221JA01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 259 647
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 44 800
Datasheet
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
220 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
GRM0335C1E221JA01J
DigiKey Part Number
490-GRM0335C1E221JA01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM0335C1E221JA01J
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM0335C1E221JA01J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)