GQM1875C2E180JB12D
DigiKey Part Number
490-GQM1875C2E180JB12DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GQM1875C2E180JB12DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GQM1875C2E180JB12DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GQM1875C2E180JB12D
Description
CAP CER 18PF 250V NP0 0603
Detailed Description
18 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
GQM1875C2E180JB12D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)