GJM0335C1H2R1CB01D
DigiKey Part Number
490-GJM0335C1H2R1CB01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GJM0335C1H2R1CB01D
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.1 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GJM0335C1H2R1CB01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)