GCM31CR71A226ME02K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 1 500
Datasheet
Taiyo Yuden
22 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
GCM31CR71A226ME02K
DigiKey Part Number
490-GCM31CR71A226ME02KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM31CR71A226ME02K
Description
CAP CER 22UF 10V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCM31CR71A226ME02K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)