GCJ32ER71C226ME01K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 1 188
Datasheet
Taiyo Yuden
In Stock: 940
22 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
GCJ32ER71C226ME01K
DigiKey Part Number
490-GCJ32ER71C226ME01KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ32ER71C226ME01K
Description
CAP CER
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCJ32ER71C226ME01K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)