GCJ21BR72A123KA01K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
0.012 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
GCJ21BR72A123KA01K
DigiKey Part Number
490-GCJ21BR72A123KA01KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ21BR72A123KA01K
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCJ21BR72A123KA01K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)