GCJ188R70J225KE01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 15 966
Datasheet
2.2 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
GCJ188R70J225KE01J
DigiKey Part Number
490-GCJ188R70J225KE01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ188R70J225KE01J
Description
CAP CER
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCJ188R70J225KE01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)