DLP11TB800UL2L is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Murata Electronics
In Stock: 7 339
Datasheet
MFR Recommended
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 80 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 1.88Ohm
DLP11TB800UL2L
DigiKey Part Number
490-5574-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-5574-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLP11TB800UL2L
Description
CMC 100MA 2LN 80 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
DLP11TB800UL2L Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.88Ohm
Manufacturer
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Surface Mount
Size / Dimension
0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.014" (0.35mm)
Number of Lines
2
Package / Case
0504 (1210 Metric), 4 Lead
Impedance @ Frequency
80 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
100mA