BLM21AG471SN1D
DigiKey Part Number
490-1039-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-1039-1-ND - Cut Tape (CT)
490-1039-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM21AG471SN1D
Description
FERRITE BEAD 470 OHM 0805 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 700mA 190mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BLM21AG471SN1D Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
190mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
470 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
700mA