BLM15AX601SZ1D
DigiKey Part Number
490-16584-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-16584-1-ND - Cut Tape (CT)
490-16584-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM15AX601SZ1D
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
Detailed Description
600 Ohms @ 100 MHz 1 Power, Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 500mA 340mOhm
EDA/CAD Models
BLM15AX601SZ1D Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
340mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Filter Type
Power, Signal Line
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
500mA