BU-4150081006
DigiKey Part Number
314-BU-4150081006-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-4150081006
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 6"
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 0.086" Semi-Rigid Cable 6.000" (152.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Mueller Electric Co
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
6.000" (152.40mm)
Packaging
Bag
Cable Type
0.086" Semi-Rigid Cable
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Frequency - Max
18 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Silver
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C