BU-4150032006
DigiKey Part Number
314-BU-4150032006-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-4150032006
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 6"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 6.000" (152.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Mueller Electric Co
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
6.000" (152.40mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-316
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Copper
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C