BU-4150031012
DigiKey Part Number
314-BU-4150031012-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-4150031012
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Mueller Electric Co
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-316
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Color
Copper
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C