MPM82504GBH-0016 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1589-MPM82504GBH-0016-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MPM82504GBH-0016 |
Description | 16V, QUAD 25A, SCALABLE, DC/DC P |
Customer Reference | |
Detailed Description | Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 4 Output 0.5 ~ 3.3V 0.5 ~ 3.3V 0.5 ~ 3.3V 0.5 ~ 3.3V 25A, 25A, 25A, 25A 3.2V - 16V Input |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Output 3 0.5 ~ 3.3V |
Mfr | Voltage - Output 4 0.5 ~ 3.3V |
Series | Current - Output (Max) 25A, 25A, 25A, 25A |
Packaging Tray | Applications ITE (Commercial) |
Part Status Obsolete | Features Adjustable Output, PMBus™, Remote On/Off, Remote Sense |
Type Non-Isolated PoL Module | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (With Derating) |
Number of Outputs 4 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Input (Min) 3.2V | Package / Case 253-BBGA Module |
Voltage - Input (Max) 16V | Size / Dimension 1.18" L x 0.59" W x 0.20" H (30.0mm x 15.0mm x 5.2mm) |
Voltage - Output 1 | Supplier Device Package 253-BGA (15x30) |
Voltage - Output 2 0.5 ~ 3.3V |