0190700014-18-X9-D
DigiKey Part Number
0190700014-18-X9-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0190700014-18-X9-D
Description
18" JUMPER 3075 GY001 GRN/YEL
Customer Reference
Detailed Description
Green, Yellow 18 AWG Jumper Lead Ring Terminal (#8 stud) to Ring Terminal (#8 stud) Tin 18.0" (457.2mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Color
Green, Yellow
Contact End
Ring Terminal (#8 stud) to Ring Terminal (#8 stud)
Base Product Number
Length
18.0" (457.2mm)