MDT1040AIS-LVDS
DigiKey Part Number
3086-MDT1040AIS-LVDS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDT1040AIS-LVDS
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 10.4"
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color LVDS 10.4" (264.16mm) 1024 x 768
Category
Diagonal Screen Size
10.4" (264.16mm)
Manufacturer
Midas Displays
Viewing Area
211.20mm W x 158.00mm H