PIC32MX470F512LT-120/PT
DigiKey Part Number
PIC32MX470F512LT-120/PT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC32MX470F512LT-120/PT
Description
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 120MHz 512KB (512K x 8) FLASH 100-TQFP (12x12)
EDA/CAD Models
PIC32MX470F512LT-120/PT Models
RAM Size
128K x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.3V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 28x10b
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Speed
120MHz