PIC24FJ256GB210-I/BG
DigiKey Part Number
PIC24FJ256GB210-I/BG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC24FJ256GB210-I/BG
Description
IC MCU 16BIT 256KB FLSH 121TFBGA
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 256KB (85.5K x 24) FLASH 121-TFBGA (10x10)
EDA/CAD Models
PIC24FJ256GB210-I/BG Models
RAM Size
96K x 8
Packaging
Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.2V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 24x10b
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
32MHz