MSMCJLCE24A/TR
DigiKey Part Number
MSMCJLCE24A/TRMS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMCJLCE24A/TR
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
Detailed Description
38.9V Clamp 39A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
100pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
39A
Base Product Number
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)