DSA6003JL2B-012.0000TVAO is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
12 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-VLGA
DSA6003JL2B-012.0000TVAO
DigiKey Part Number
150-DSA6003JL2B-012.0000TVAOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSA6003JL2B-012.0000TVAO
Description
MEMS OSC, AUTO, LVCMOS, 12MHZ, 2
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
1.3mA (Typ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
4-VLGA
Type
Supplier Device Package
4-VLGA (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
1.5µA (Typ)
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V