15KPA48AE3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 293
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Littelfuse Inc.
Comchip Technology
77.7V Clamp 194.3A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
15KPA48AE3/TR13
DigiKey Part Number
15KPA48AE3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA48AE3/TR13
Description
TVS DIODE 48VWM 77.7VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
194.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
48V
Voltage - Breakdown (Min)
53.6V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77.7V