MFT-6CNB6802
DigiKey Part Number
5358-MFT-6CNB6802-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFT-6CNB6802
Description
CONICAL BENT 0.2MMX6.8MM MFT PAI
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Category
Tip Shape
Conical, Bent
Manufacturer
Metcal
Length
0.268" (6.80mm)
Series
Diameter
0.008" (0.20mm)
Packaging
Box
Temperature Range
675°F (357°C)