MLX91221KDF-ABF-025-RE
DigiKey Part Number
413-MLX91221KDF-ABF-025-RETR-ND - Tape & Reel (TR)
413-MLX91221KDF-ABF-025-RECT-ND - Cut Tape (CT)
413-MLX91221KDF-ABF-025-REDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLX91221KDF-ABF-025-RE
Description
CURRENT SENSOR HE 25A 16-SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Current Sensor 25A 1 Channel Hall Effect Bidirectional 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Category
Linearity
±0.6%
Mfr
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Response Time
2µs
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
26mA
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Output
Fixed, Voltage
Supplier Device Package
16-SOIC
Sensitivity
50mV/A
Base Product Number
Frequency
DC ~ 300kHz