MS1238E48B1+6-FHR-2EM
MS1238E48B1+6-FHR-2EM
MS1238E48B1+6-FHR-2EM
DigiKey Part Number
1570-1920-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS1238E48B1+6-FHR-2EM
Description
FAN AXIAL 120X38MM 48VDC WIRE
Detailed Description
Fan Tubeaxial 48VDC Square - 120mm L x 120mm H Ball 271.1 CFM (7.59m³/min) 4 Wire Leads
Noise
68.0dB(A)
Voltage - Rated
Ingress Protection
Size / Dimension
Square - 120mm L x 120mm H
Width
38.00mm
Current Rating (Amps)
0.850A
Air Flow
271.1 CFM (7.59m³/min)
Static Pressure
1.190 in H2O (296.4 Pa)