LMR-400-75-FM-FM(Qty:25ft)
DigiKey Part Number
4613-LMR-400-75-FM-FM(Qty:25ft)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMR-400-75-FM-FM(Qty:25ft)
Description
COAX CBL F-TYPE TO F-TYPE 25'
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial F-Type to F-Type LMR 400 300.0" (7.6m) 25.0'
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
McGill Microwave Systems
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
300.0" (7.6m) 25.0'
Packaging
Bulk
Cable Type
LMR 400
Part Status
Active
Cable Impedance
75 Ohms
Style
F-Type to F-Type
Overall Impedance
75 Ohms
1st Connector
F-Type Plug
Frequency - Max
2.5 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Black
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C